Náš Facebook

O spolku

Po realizaci několika koncertů s operetní tematikou jsme začali vnímat, jak brněnské publikum klasickou operetu postrádá. S několika přáteli, rovněž studujícími operní zpěv jsme se pustili do prvního společného projektu Amorem střelen, neboli operetní férie s chytlavými melodiemi ze známých operet, které byly zasazeny do námi vymyšleného zvláštního příběhu. Režie tohoto projektu se ujal operní režisér Jaromír Brych. Premiérové představení se uskutečnilo 16.2. 2014, po té následovaly ještě dvě reprízy s počtem více než 1 100 diváků. Tím jsme si ověřili, že brněnské publikum dychtí po operetě.

Bylo nám velikou ctí, že nám bylo umožněno odehrát toto představení v divadle Reduta, jež bylo po léta domovskou scénou brněnské operety. Shodou okolností i v době, kdy uplynulo dlouhých 10 let od zrušení brněnského operetního spolku. Tento projekt se uskutečnil díky podpoře Národního divadla v Brně, které nám poskytlo prostory v divadle Reduta, a také díky Klubu přátel opery a baletu, který nás v operetní činnost velmi podporuje.

Na základě kladných ohlasů z řad diváků laiků, profesionálů, ale i zástupců kulturních institucí v Jihomoravském kraji, jsme založili divadelní spolek Nové operetní Studio, z.s.. Jako další projekt jsme si vybrali klasický operetní titul z 30.let 20. Století Na tý louce zelený. Režie se tentokrát ujala bývalá profesorka brněnské konzervatoře Ludmila Slancová - Slavíková se svojí kolegyní Arankou Lapešovou. Odbornou poradkyní a významnou spolupracovnicí našeho spolku je hudební a divadelní publicistka Eva Šlapanská, držitelka ceny Jihomoravského kraje a Města Brna za kulturu.

Pod záštitou hejtmana JMK JUDr. Michala Haška.


Historie:

Bratránek z Batávie - 27. 9. 2015

Vernisáž s operetními melodiemi - 13. 3. 2015

Na tý louce zelený - premiéra 8. 1. 2015

Amorem střelen - premiéra 16. 2. 2014
Copyright © 2015. Designed by Skalicky. | Mapa stránek |