Náš Facebook

Bylo nebylo...

Bylo toho víc, než můžete najít v našem aktuálním programu. Nahlédněte do naší minulosti. Podívejte se na to, co bylo tak dávno, až má člověk pocit, že to snad ani nebylo...
Nové operetní Studio
na dětském dni
v brněnské ZOO


Brněnská ZOO

Sólisté Nového operetního Studia Josef Šabaka a Markéta Bohmová se stali součástí bohatého programu u příležitosti oslav dne dětí, jehož organizátorem bylo brněnské ZOO. Již v dopoledních hodinách měli známé osobnosti jihomoravské metropole příležitost nakrmit zvířecí obyvatele zoologické zahrady. Pro Josefa Šabaku to byl splněný sen a toho dne strávil více než málo času u šimpanzů, kteří od něj žluté banány přímo hltali. Byl to krásný slunečný den plný hudby, radosti a dětských úsměvů. A především to bylo příjemné setkání s přáteli, především s naším sladkým sponzorem paní Havlíkovou Premiéra Sweet. Budeme se těšit na další...
Děkujeme tiskové mluvčí Monice Brindzákové za pozvání, výbornou organizaci a především za možnost zúčastnit se skvělého dětského dne v brněnské ZOO.

Opereta Na tý louce zelený se hrála na bílou sobotu. Velikonoční atmosféru se povedlo hercům Nového operetního Studia přenést na scénu v Divadle Reduta. Zcela nově se v ději objevily dětské role v podobě kuřátek, lištiček a kvočny, které diváky přímo nadchli, a velikonočně laděná scéna operetě dala opravdovou atmosféru těchto svátků jara. Velikonoční výzdoba pochází z květinového a dortového studio De Fleurs. Mimo doprovodný program, o který se postaral generální partner Lesy České republiky s.p. svými zajímavostmi z lesní pedagogiky, se diváci mohli se tkat s herci na jevišti a vyfotografovat se s nimi. Na pozvání Nového operetního Studia z.s. představení navštívily rodiny z SOS dětské vesničky v Brně Medlánkách.

S operetou Bratránek z Batávie zavítali umělci Nového operetního Studia i mimo brněnské jeviště, tentokrát do Lázeňského divadla v Luhačovicích. Tímto si operetní spolek vyzkoušel, že tato opereta je výborným divadelním kouskem pro hostování a zájezdové verze. Vyprodané divadlo nechtělo sólisty nechat opustit scénu, a proto se v Luhačovicích jistě brzy zase uvidíme.

Opereta Bratránek z Batávie

Premiéra:
Divadlo Reduta

K významnému životnímu jubileu hudební a divadelní publicistce Evě Šlapanské se 27.9. 2016 uskutečnila premiéra operety Eduarda Kunnekeho Bratránek z Batávie v brněnské Redutě. Pod záštitou hejtmana JmK JUDr. Michala Haška Po úspěšném uvedení operety Na tý louce zelený Járy Beneše v režii Ludmily Slancové-Slavíkové a Aranky Lapešové pod vedením Josefa Šabaky a Evy Šlapanské připravilo Nové operetní Studio z.s. svou druhou inscenaci Bratránka z Batávie Eduarda Kűnnekeho v režii Jana Štycha ml.. Ten Bratránka z Batávie již s úspěchem režíroval a nyní podlehl nadšení Nového operetního Studia z.s.. Tato opereta je autorovo nejpopulárnější hudební dílo čerpaného ze života vyšší společnosti. Vtip, radost, romantické i kriminální zápletky a exotika vystihuje naše nová inscenace. S mladými operetními nadšenci opět spolupracují Tereza Groszmannová a Monika Maláčová, členky Činohry NdB. Operetní diváci se mohou těšit na emeritního oblíbeného člena zpěvohry Libora Zavislana, který rád přivítal spolupráci s Novým operetním Studiem z.s..

Na tý louce zelený
opereta Járy Beneše


Premiéra: 8. 1. 2015
Divadlo Reduta

Nové operetní Studio uvedlo 8. ledna 2015 v Divadle Reduta první inscenaci Na tý louce zelený Járy Beneše. Tento klasický titul z 30. let 20.století v režii Ludmily Slancové-Slavíkové a Aranky Lapešové měl velký úspěch a setkal se s vřelým ohlasem u operetního publika i odborné kritiky. Premiéra se uskutečnila pod záštitou hejtamana Jihormoravského kraje JUDr. Michala Haška v Divadle Reduta. Inscenace byla věnována všestrannému herci a režisérovi Oldřichu Novému, který působil v brněnské operetě šestnáct let a zasloužil se o nezapomenutelnou tradici brněnské operetní scény.

Koncert operetních melodií

Premiéra: 24.6.2015
Luhačovice

Letní podvečer na kolonádě v Luhačovicích s operetními melodiemi v podání umělců Nového operetního studia. Hodinovým programem těch nejznámějších melodií provází hudební a divadelní publicistka Eva Šlapanská. Zazní známé melodie z operety Na tý louce zelený, Polská krev, Mamzelle Nitouche a další.

Se vznikem Nového operetního studia Brnoa jejich operety Na tý louce zelený vznikla i výstava Žanety Zieglerové Život...aneb na tý louce zelený. Úspěšná premiéra operety a vernisáže výstavy začátkem ledna letošního roku se staly impulzem k reprízám operety Na tý louce zelený v Divadle Reduta a k realizaci další výstavy v prostorech Domu pánů z Lipé tentokrát pod názvem...

Život... aneb my jsme pořád na louce!

Amorem střelen

Premiéra: 16. 2. 2014
Divadlo Reduta

Představení Amorem střelen, neboli operetní férie s chytlavými melodiemi ze známých operet, které byly zasazeny do námi vymyšleného, zvláštního příběhu. Režie tohoto projektu se ujal operní režisér Jaromír Brych. Premiérové představení se uskutečnilo 16. 2. 2014, poté následovaly ještě dvě reprízy s počtem více než 1 100 diváků.
Copyright © 2015. Designed by Skalicky. | Mapa stránek |